آموزش کامل نحوه تیکه کردن فایل های حجیم بوسیله نرم افزار معروف WinRAR را تقدیم شما عزیزان میکنم .

(*Aمنظور ازSplit یا Split Archive چیست؟
. اصطلاح Split Archive در علوم کامپیوتر به معنی تقسیم کردن یک فایل بزرگ، به دو قسمت کوچکتر)یا بیشتر) گویند. این عمل میتواند برروی مجموعه ای از فایلها هم صورت گیرد.

(*B چه برنامه هایی چنین عملی را انجام می دهند؟
. تقریبا، اکثربرنامه های Compressor این توانایی را به کاربران می دهد. مانند WinRAR و WinZIP و ...

*C)این عمل چه فایده ای دارد؟
. زمانی که می خواهید فایلی یا مجموعه فایلهای را با حجم زیاد،از طریق اینترنت به یک سایت Upload نمایید، Upload کردن یک فایل حجیم بسیار زمان بربوده و مشکل می باشد و اصلا ممکن است محدودیتی در حداکثر بزرگی فایل داشته باشید. مانند email ها و بعضی Webhosting سایتها و ...

(*D چگونه با برنامه WinRAR فایلهایSplit درست کنیم؟
(1 ابتدااگر نرم افزار WinRAR را ندارید آنرا دانلود بکنید سپس بر روی فایل یا Folder )پوشه( مورد نظر رایت کلیک نمایید و از منوی ظاهر شده گزینه "Add to Archive..." را انتخاب نمایید.

Dialog Box (2 با نام "Archive name and parameters" ظاهر می شود در قسمت "Split to volumes, byte" ظرفیت مورد نظر خودرا به byte وارد نمایید و OK را کلیک نمایید. مثلا اگر یک فایل 12MB را می خواهیدبه قسمتهای 3MB تبدیل نمایید از فرمول زیر ابتدا واحد MB را به byte تبدیل نمایید:

x MB *1024*1024 = byte
3MB *1024 *1024 = 3145728

*دقت نمایید که اولین فایل Split باعبارت Part1 مشخص می شود*


برای باز کردن چنین فایلهایی:

1)برروی اولین فایل Split -که در انتهای نام آن عبارت Part1 نوشته شده است- رایت کلیک نمایید و از منوی ظاهر شده گزینه "Extract Here" را انتخاب نمایید. فایل و یا فایلهای موجود در Split Archive برروی هارددیسک شما باز شده و به حالت اول بر می گردد

توجه:
اگر خواستید فایلهای Split را در Folder خاص و یاهر جای دیگری از هارددیسک خود، آنها را باز نمایید بغییر از محلی که فایلهای Split را در آنجا دارید، باید گزینه "Extract files." را انتخاب نمایید و مکانی را درقسمت "Destination Path" مشخص نمایید.